VI.GYARMATI VIGASSÁGOK
Augusztus
16-17. Fehérgyarmat A kétnapos
GyarmatiVigasságokelnevezésű programnak
mindig
kiszámítható időpontja van (augusztus
20-hoz
legközelebb eső szombat és vasárnap),
melynek a
résztvevőiGyarmat utónévvel rendelkező
magyar
és határon túli
települések.
A
vendég települések múltjukkal
és jelenükkel ismertetik
meg a
látogatókat: sátraikban
kiállítást tartanak, a
táncosaik a hagyományos népi
táncaikat mutatják be.
A
helyszínt a város
központjában található
csodálatos parkot
úgy rendezzük be jurtákkal és
azokban serénykedő kézművesekkel, hogy az
idelátogató vendég úgy
érezze magát, mintha egy honfoglaláskori faluba
érkezne.
|
A
VI. Gyamati Vigasságokat a hagyományok
folytatásával kívánjuk az
idén is
megrendezni. Az időpont augusztus 15-16-17-e lesz. A
helyszínek
nem változnak, ismét lesz kézműves
vásár, harci bemutató, főzőverseny,
beindul az
oldalvágány.
|
|
2008. augusztus 16. szombat
07.00 Városébresztő, közönségcsalogató lovas
felvonulás
08.00 Vadásztársaságok vadétel
főzőversenye
10.00 Az ősi magyar
íj használata.
A
közönség ügyességének próbája
11.00 Lovagoltatás
12.00
Ételkóstolás hun üstből: áldos
főzés, ahogy a honfoglalók
készítették
13.30 Vadétel-főzőverseny eredményhirdetése
14.00 Néptánc gála:
Ajaki Néptáncegyüttes, Nagyközségi Fergeteges Néptáncegyüttes
15.00 X. Szatmári
Fesztivál és a VI. Gyarmati Vigasságok
ünnepélyes megnyitása.
Dr. Tilki Attila - polgármester
Dr. Hanusz Árpád - FATOSZ alelnöke
15.30 Néptánc gála: Hajdú
Néptáncegyüttes,
16.00 Tóth Gabi - koncert
16.30 Lovas- és gyalogíjász bemutató.
Ízelítő eme ősi magyar harcmodorból.
Íjászat vágtató lovakról, szablya-
és fokos harc, dárdavetés.
16.30 Mentés Másként
Trió - csángó-magyar
népdalok
17.00 Erkel Ferenc Városi
Vegyeskar
17.30 Katonai önvédelmi
bemutató
Dr. Györki Géza háromszoros
világbajnok, 6. danos mester
18.00 Csík együttes
koncertje
20.00 Zanzibár - élőkoncert
22.00 Éjszakai vigasság a Standard Trióval
2007. augusztus 17. vasárnap
07.00 Városébresztő, közönségcsalogató lovas
felvonulás
08.00 Szatmári ételek
szabadtűzön – málékásás
töltött káposzta, pezsgős pogácsa,
10.00 VI. Kürtgyarmat
Hagyományőrző Íjász Verseny
10.30 Kézműves foglalkozások a
jurtákban: bőr-, és gyöngy
ékszerkészítés
11.00 Varázskendő Bábcsoport előadása
14.00 Galambkiállítás
eredményhirdetése
14.30 Nemzedékek hídja - Porcsalma
15.00 Shinkendo – ősi szamuráj
kardvívás bemutató
Lajos Roland 4. danos mester tanítványai
15.30 Lovas- és
gyalogíjász bemutató. Ízelítő eme
ősi magyar harcmodorból.
Íjászat vágtató lovakról, szablya-
és fokos harc, dárdavetés.
16.00 Puskás Peti - koncert
16.30 Szalmaláng Együttes - borutazás népi
hangszerekkel
17.00 Városi elismerések
átadása
18.00 Szilaj Dobkör
19.00 Hang-Szín Tanoda
20.30 Back II Black -
élőkoncert
22.00 Zéta együttes - a legendás
Gyarmati öregfiúk retro örömzenéje.
(Birta László, Miski
Zoltán, Papp László, Papp Sándor,
Zsellér Jenő)
Az
Oldalvágány műsora:
Péntek: 19:00 Rock Zone
20:30 Tenderfoots blues unit
22:00 Sonny and his wild cows band (rongylábbál)
Szombat: 14:00 Szabad a színpad
16:00 Cseh duo
16:45 Petruska András és barátai
Színházterem : rendhagyó szini előadás 18:00 Molnár Ferenc:
Játék a kastélyban Rendező: Balogdy Hajnalka Aurora
Szereposztás:
Turai: Lilk Ákos
Gál: Bagi Róbert
Ádám: Juhász Sándor
Annie: Balogdy Hajnalka Aurora
Almády: Cser József (Hozé)
Titkár: Hegedűs istván
Lakáj: Légrádi Zoltán
Karinthy Frigyes: A doktor bácsi
Szereposztás:
Dr. : Lilik Ákos
Feleség: Tamás Éva
Beteg: Bagi Róbert
20:30 Dinnyés József daltulajdonos (60 felé 40
éve)
22:00 Dorka és barátai
23:00 Takáts Eszter
Vasárnap: 14:00 Szabad
a színpad
Színházterem: 16:00 Jelenczki István: "
Tiszttítótűz tetején álltunk"
filmjének bemutatója
Kint: 18:00 Plebs
19:00 Bad Songs
20:00 Ölveti Blues Band
21:30 Kálvin TéR
23:00 Kuttya
Kiállításaink: Czine Erzsébet (gyöngyfűző)
Szatmári Alkotók Közössége
Juhász Márton (fafaragó)
Fodor Zoltán Evok (hokedli)
Erdei Norbert (természetfotók)
Dr. Vizúr János (természetfotók)
File Petra Zsuzsanna Pepi
Állandó rendezvényünk: I.
Fehérgyarmati Jolám
Találkozó
Sportrendezvények:
„I. Vigasságok - Hajdu Car - Kupa” gyermek labdarúgó torna
Szombat 9 óra
Résztvevő csapatok:
U 7:
– Csenger
– Debreceni Honvéd Olasz - Focisuli
– Hajdúnánás
– Loki focisuli
– Nyírsuli
– Nyírbátor
– Mátészalka
– Fehérgyarmat
„I. Vigasságok – Szal-Tó Kupa” gyermek labdarúgó torna
Vasárnap 9 óra
Résztvevő csapatok:
U10:
– Gyöngyösi Sportiskola
– Debreceni Honvéd Olasz – Focisuli
– Loki Focisuli
– Diósgyőr
– Hajdúnánás
– Nyírsuli
– Tiszaújváros
– Fehérgyarmat
Mindenkit
szeretettel várunk!
|