VII.GYARMATI VIGASSÁGOK

GYARMATI VIGASSÁGOK LOGO


Augusztus 15-16. Fehérgyarmat A kétnapos GyarmatiVigasságokelnevezésű programnak mindig kiszámítható időpontja van (augusztus 20-hoz legközelebb eső szombat és vasárnap), melynek a résztvevőiGyarmat utónévvel rendelkező magyar és határon túli települések.

A vendég települések múltjukkal és jelenükkel ismertetik meg a látogatókat: sátraikban kiállítást tartanak, a táncosaik a hagyományos népi táncaikat mutatják be.

A helyszínt a város központjában található csodálatos parkot úgy rendezzük be jurtákkal és azokban serénykedő kézművesekkel, hogy az idelátogató vendég úgy érezze magát, mintha egy honfoglaláskori faluba érkezne.

 

Vigasságunk állandó rendezvényei:

kirakodóvásár, táncház, néptánc oktatás, csúzlizda, kézműves gyermekjátszóház, képkiállítás

Kürtgyarmat Hagyományőrző Íjászegyesület gyalog-íjász bemutatói,

Szabó Lovasudvar lovas-íjász bemutató, galamb kiállítás, működő kézműves műhelyek

(kézi kovácsolás, fazekasság, üveggyöngyolvasztás és ékszer öntés, fa-, szaru- és csontfaragás,

 valamint esztergálás, íj és nyílvesszőkészítés, bőrművesség, gyapjúmunkák (szövés, nemezelés),

ötvösség, goblein kiállítás),jurtasátor készítés és lovas harci bemutatók.

Ahogy őseink főzték - alapanyag a köles - Ökörsütés - Honfoglalás kori ételek kóstolása .

Sétakocsikázás a Fehérgyarmati Lovasklub segítségével.

 

  


 

A VII. Gyamati Vigasságokat a hagyományok folytatásával kívánjuk az idén is megrendezni. Az időpont augusztus 14-15-16-a lesz. A helyszínek nem változnak, ismét lesz kézműves vásár, harci bemutató, főzőverseny, beindul az oldalvágány.

    VII. Gyarmati Vigasságok műsorterve     
     Kőszínpad     
     péntek       
           
18.00    Budo gála - tradicionális és modern harcművészetek bemutatója     
           
     szombat       
           
  8.00     Vadásztársaságok vadételfőző versenye     
  9.00    Galamb- és kisállat-kiállítás megnyitója     
12.30    "Sárkány nemzet vagyunk" - harci bemutató a hunoktól a lovagkorig
13.30    Vadételfőző verseny eredményhirdetése     
14.00    Néptánc gála Szatmár Néptáncegyüttes, Horpácsik János Néptáncsoport, Kiskaláris Néptánccsoport
15.00    A XI. Szatmári Fesztivál és a VII. Gyarmati Vigasságok ünnepélyes megnyitója
15.30    Árpád Vezér szobrának avatása a körforgalomban     
15.30    Néptánc gála Bodrog Néptáncegyüttes     
16.00    Cozombolis     
16.30    30 éves a város - a Bereczki Cukrászat Óriástortája - Guiness rekord kísérlet
16.30    Borvirág zenekar - utazás a népzenében     
17.00    High School Musical - filmslágerek     
17.30    Bagi - Nacsa humorshow     
18.30    Táncshow a „Szombat esti láz” sztárjaival Angyal András, Molnár Andrea, Práger Kitti és párjaik
20.00    Demjén Ferenc élőkoncert     
21.30    Éjszakai vigasság: utcabál az Abrakazabra zenekarral      
           
     vasárnap      
           
       
10.00    Varázskendő Bábcsoport     
11.00    VOGUE zenés-táncos divatshow     
13.30    Galambkiállítás eredményhirdetése     
14.00    Parapács népzenei együttes      
14.30    Nemzeti rock dalok a Csarodai Énekegyüttes előadásában     
15.30    Josh és Jutta     
16.00    Városi elismerések átadása     
17.00    Varga Miklós     
17.30    Valcer Táncstúdió -  formációs táncok     
18.00    Moulin Rouge  Énekegyüttes Operett-musical dallamok a Madách Színház művészeivel
19.30    TransylMánia   élőkoncert Erdélyországból     
21.00    Quarter együttes - retro slágerek   
21.00    Kárpátia élőkoncert  (Metró Söröző, belépő 2300 Ft)     
           
     Nomád harcmező - templomkert      
     (péntek)     
21.00    Tűz szer-tartás - ősi magyarok a Gyarmat nemzet jegyében     
           
     (szombat)     
           
  8.00    Közönségcsalogató lovas felvonulás     
14.00    Turgai kapu fényszertartás     
17.00    Honfoglalás kori harci jelenetek bemutatója     
     Baranta bemutató (ősi magyar harci rítus)      
     Íjászat, lovas íjászat,      
     Lovas birkózás      
     Buszkasijáték lovasokkal     
     Ökörfogat hajtóverseny     
22.00    Közös dobolás-éneklés tábortűznél     
           
     (vasárnap)     
  8.00    Közönségcsalogató lovas felvonulás     
10.00    Szóljanak a dobok és táruljanak a lelkek - Genezis dobos bemutató     
15.00    Honfoglalás kori harci jelenetek bemutatója     
     Baranta bemutató (ősi magyar harci rítus)      
     Íjászat, lovas íjászat,      
     Lovas birkózás     
     Buszkasijáték lovasokkal     
     Ökörfogat hajtóverseny     
           
     Oldalvágány     
           
    
Péntek 21:00  Nemes Levente
19:30  Ölveti Blues Band
22:30  Slow Band
0:00  Sonny and His Wild Cows
Szombat
15:30  Cseh Duo
16:30  Dorka és Barátai
18:00  Dinnyés József Daltulajdonos
19:00  Rockzone
20:00  Best Songs
21:00  Unicum Plus Band
22:00  KálvintéR
23:30  Kuttya
Vasárnap
18:00  Táncház
19:30  Csemer Boglárka Quartett
21:00  Takáts Eszter
22:30  Perro Negro

           
  
Kiállítások: File Petra Zsuzsanna - Pepi
Kelemen Piroska
Kósik Krisztina
Fodor Zoltán Evok
Tarsó Katalin
Ster Anita Casper

           
           
           
           
     Kísérő rendezvények     
           
     Kézműves műhelyek kovács, fafaragó, csipkeverő, gyöngyfűző     
     Kirakodóvásár székely kézművesek portékáiból     
     Moldvai csángó térzene      
     Galamb- és kisállat-kiállítás     
     Gyermek játszóház     
     Óriás torta készítése, kóstolása  - Guiness rekord kísérlet     
     Népi ételek kóstolása     
     II. Vigasságok - Panyolai Elixír fiú labdarúgó torna (sportpálya)     
           
           
     A 2 napos belépő ára 500 Ft, kivéve a Kárpátia koncert (2300 Ft).      
 

 


Mindenkit szeretettel várunk!